> Erasmus+
Erasmus+: Inovativnim pristupima prema kvalitetnoj školi

Osnovna škola Grohote uključila se u Erasmus+ program, najveći program Europske Unije za obrazovanje te ovim putem otvara svoja vrata za međunarodne suradnje i izlazak izvan granica lokalnog. KA1 projekt Škole pod nazivom Inovativnim pristupima prema kvalitetnoj školi je odobren, stoga su Agencija za mobilnost i programe EU i OŠ Grohote potpisale sporazum o daljnjoj suradnji. Ravnateljica Mirela Mijić i pedagoginja (koordinatorica projekta) Tanja Kardum su u četvrtak, 11. srpnja 2019., prisustvovale Uvodnom projektnom sastanku korisnika Ključne aktivnosti 1 za područje odgoja i općeg obrazovanja, koji se održao u Zagrebu, u Kući Europe. Tim susretom su ujedno i započele prve pripreme za organiziranje i provođenje projekta.

Projekt započinje 1. listopada 2019. i traje do 30. rujna 2020. Na mobilnost u neku od europskih zemalja u sklopu Erasmus+ projekta će ići petero djelatnika/ica OŠ Grohote. Ravnateljica, stručna suradnica pedagoginja te učitelj Fizike i Tehničke kulture će ići na job shadowing (promatranje rada europskih kolega), a učiteljica Povijesti i Geografije i učiteljica Likovne kulture će ići na strukturirani tečaj. Mobilnosti će trajati pet radnih dana.

Erasmus+ projekt i mobilnosti koje on podrazumijeva bi trebao OŠ Grohote pružiti priliku da se približi radu europskih kolega te da prati trendove i novitete u području odgoja i obrazovanja na europskoj razini. Cilj projekta je dobiti uvid u nove pristupe i načine poučavanja kako bi se osuvremenila nastava i učinila djeci zanimljivijom. Erasmus+ projekt Školi pruža priliku da izađe van okvira života na otoku, ali i da vrijednosti i specifičnosti Otoka te obrazovanja i odrastanja naše djece pokaže i dijeli u ostalim, europskim zemljama.

Više o projektu OŠ Grohote možete pročitati na platformi:  Erasmus+ Project Results Platform.

vijesti

Supervizijom preko osjećaja sigurnosti i kompetentnosti do razvojno-integrativne supervizije u odgoju i obrazovanju

Autor: Nikola Repajić, 12. 12. 2019. 05:57

Na jučerašnjoj sjednici pedagoginja Tanja Kardum upoznala je članove UV-a o aktivnostima i iskustvu mobilnosti  Erasmus + projekta u Brnu.

Erasmus+ KA1: Job shadowing u Zakladnoj školi Herčikova, u Brnu

Autor: Tanja Kardum, 10. 12. 2019. 02:41

Inovativnim pristupima prema kvalitetnoj školi

Ravnateljica Mirela Mijić, pedagoginja Tanja Kardum i Nikola Repajić, učitelj Tehničke kulture i Fizike su tijekom mobilnosti u sklopu Erasmus+ projekta posjetili Osnovnu školu u Brnu, u Republici Češkoj. Mobilnost je započela 25. - 29. studenog 2019., u trajanju od pet radnih dana.

Erasmus + - mobilnosti u Brno 2019.

Autor: Tanja Kardum, 3. 12. 2019. 05:32

Osnovna škola Grohote je započela s provedbom Erasmus+ programa, najvećeg programa Europske Unije za obrazovanje. U sklopu KA1 projekta pod nazivom „Inovativnim pristupima prema kvalitetnoj školi“ provedeno je pet mobilnosti u kojima su sudjelovali Mirela Mijić, ravnateljica, Tanja Kardum, pedagoginja, Ivana Čulić Farac, učiteljica geografije i povijesti, Bruna Ovčar, učiteljica likovne kulture te Nikola Repajić, učitelj fizike i tehničke kulture.

Erasmus+ KA1 projekt ″Inovativnim pristupima prema kvalitetnoj školi″

Autor: Ivana Čulić Farac, Bruna Ovčar, 20. 11. 2019. 09:49

Učiteljica Povijesti i Geografije Ivana Čulić Farac te učiteljica Likovne kulture Bruna Ovčar bile su prošli mjesec na tečaju ″Inovativni pristupi prema kvalitetnoj školi″ u organizaciji ITC International Training Center, koji se održao u Pragu od 28.10 do 01.11 2019. godine.

Projekt OŠ Grohote odabran je za financiranje na natječaju Erasmus+ 2019.

Autor: Mirela Mijić, 16. 7. 2019. 05:36

KA1 projekt Osnovne škole Grohote pod nazivom „Inovativnim pristupima prema kvalitetnoj školi“ odabran je i bit će financiran kroz Erasmus+ program, najveći program Europske Unije za obrazovanje.

« Prosinac 2020 »