Datum objave: 1. travnja 2024.

Učenici i zaposlenici OŠ Grohote u projektu FLAG-a Škoji

tra 1, 2024 | Eko škole, Naslovnica, Projekti, ŠPP

U razdoblju od 1. veljače 2024. do 30. ožujka 2024. OŠ Grohote sudjelovala je u edukativno-informativno promotivnoj kampanji FLAG-a Škoji, zajedno s još šest otočnih škola iz područja njihovog djelovanja.

Predavanja, radionice, zabavne i informativne aktivnosti provedene su kroz tri teme: Bioraznolikost, Rijetke i ugrožene vrste i Život uz more. (vidi: Naši su Škoji – tvoji i moji)

Učenici od 5. do 8. razreda i zaposlenici škole pratili su predavanja i surađivali sa svojim kolegama iz osnovnih škola s otoka Visa i Hvara putem konferencijske video veze koristeći opremu dobivenu kroz projekt (pametne ploče).

FLAG Škoji je razveselio i mlađe učenike, od 1. do 4. razreda, kabanicama, ruksacima, i drugim originalnim promotivnim poklonima.

Uključene odgojno-obrazovne ustanove, djeca i mladi prepoznati su kao relevantni dionici održivog razvoja ribarstvenog područja FLAG-a Škoji te su kroz edukativna predavanja, zabavne aktivnosti i opremanje upoznati s rezultatima rada FLAG-a i projektima i aktivnostima koji su provedeni.

LOKALNA AKCIJSKA SKUPINA U RIBARSTVU ŠKOJI (skraćeno FLAG Škoji), neprofitna je organizacija akreditirana za raspodjelu sredstava Europskog fonda za pomorstvo, ribarstvo i akvakulturu Republike Hrvatske.