Datum objave: 6. prosinca 2023.

Priznanje za podržavanje volonterskih aktivnosti dodijeljeno je i Šoltanima

pro 6, 2023 | Naslovnica, Projekti, Volonterstvo

U utorak, 5. prosinca 2023. godine, na proslavi Međunarodnog dana volontera, u Hrvatskom domu u Splitu,  dodijeljene su nagrade i priznanja volonterima i podržavateljima volonterskih aktivnosti.

Regionalni volonterski centar Split je, među ostalim vrijednim volonterima i podržavateljima organizatora volontiranja, dodijelio godišnje priznanje Komunalnom Basilija d.o.o. i Dobrovoljnom vatrogasnom društvu Šolta za izniman doprinos u realizaciji volonterskih i drugih aktivnosti Osnovne škole Grohote.

Ove godine je po prvi put imenovano dvoje mladih ambasadora volonterstva za 2023. i 2024. godinu. Prva ambasadorica volonterstva u četiri dalmatinske županije je Šoltanka, naša bivša učenica Lina Blagaić, koja je ljubav prema volonterskom radu počela razvijati prije desetak godina u Osnovnoj školi Grohote u kojoj i sada povremeno volontira kao vanjska volonterka.