Datum objave: 22. prosinca 2023.
Kategorija: Eko škole | Naslovnica | Nastava | ŠPP

Posjet Prirodoslovnom muzeju

pro 22, 2023 | Eko škole, Naslovnica, Nastava, ŠPP

U sklopu grupe Dodatna nastave Matematike, Prirodoslovne grupe te nastave Informatike učenici naše škole išli su u organiziranu posjetu Prirodoslovnom muzeju u Splitu. Pratile su ih učiteljice Josipa Milun Grbavac, Ivana Benussi Šavorić i Ines Jovanović.

Učenici su sudjelovali na zanimljivoj i edukativnoj radionici Pčele i med, nakon čega su uz stručno vodstvo razgledali izložbe Vodozemci i gmazovi Dalmacije i Postani čuvar Jadranskog mora.

Učenici su se vratili u školu puni novih saznanja i pozitivnih dojmova!

Na izlet u Prirodoslovni muzej išli su učenici 7. i 8. razreda.

Tončica Mravak i Toni Kalebić, 7. razred

Išli smo na radionicu o pčelama i medu te smo vidjeli dvije izložbe, jedna je bila o moru i njegovim dubinama, a druga o gmazovima i vodozemcima.

Bilo je vrlo zanimljivo jer smo upoznali pčele, njihovo stanište i trikove za preživljavanje.

Naučili smo gdje stanuju gmazovi i vodozemci te morske životinje u Jadranu.

Bilo je edukativno i poučno, ali i zastrašujuće kad smo vidjeli koliko je smeća u moru.