Datum objave: 12. listopada 2024.
Kategorija: Naslovnica | Projekti | ŠPP

Petak- dan za projekte s MUP-om

lis 12, 2024 | Naslovnica, Projekti, ŠPP

Dana 11. listopada 2024. godine našu školu je posjetio predstavnik MUP-a Ante Radoja,  koji se družio s učenicima i roditeljima na različite teme o prevenciji.

1. školski sat održao je predavanje sedmom i osmom razredu na temu Zdrav za 5 (prevencija ovisnosti te promocija pro-socijalnog, preventivnog i zaštitnog djelovanja uz razvijanje socio-emocionalnih vještina kod djece i mladeži.

2. školski sat 4.,5. i 6. razredu je održao predavanje na temu Mogu ako hoću 1 (Informiranost učenika mlađih uzrasta o zakonskim posljedicama i štetnim posljedicama sredstava ovisnosti po zdravlje)

Tijekom 3. školskog sata, predstavnik MUP-a je posjetio 1. i 2. razred te im podijelio reflektirajuće okovratnike i prsluke. Također je razgovarao s djecom o pravilima ponašanja u prometu.

Na kraju dana je održao i roditeljski sastanak za zainteresirane roditelje od 5. do 8. razreda na temu zlouporabe sredstava ovisnosti, o maloljetničkoj delikvenciji, školskom i izvanškolskom nasilju, te ulozi roditelja u cjelokupnom odrastanju djece i zakonskoj regulativi.

Sve teme su dio školskog preventivnog programa. Prevencija je korak ka uspješnijem i boljem okruženju djece i mladih u društvu.