Datum objave: 18. listopada 2024.

Olimpijada malih škola

lis 18, 2024 | Naslovnica, Natjecanja, Projekti, ŠPP

Srebro je naše! – sretno su uzviknuli naši natjecatelji.

Kada su učenici, 17. listopada ujutro, krenuli na Olimpijadu malih škola u Primorskom Dolcu, najprije su se uputili na Poljud. Prije razgledanja gradskog stadiona saznali su porijeklo njegova imena koje dolazi od latinskoj riječi paludes – močvare.

Vidjeli su sve osvojene pehare, a posebno su ih oduševili pehari naših juniora Hajduka koje su osvojili prošle godine. Osim što su čuli još mnoštvo zanimljivih činjenica, sjedili su u VIP loži i uživali u pogledu na stadion kakav još nisu doživjeli.

Od Poljuda do Primorskog Dolca stigli su na Olimpijadu malih škola u organizaciji Županijskog saveza školskog športa SDŽ.  Sudionici Olimpijade su bili četrnaest osnovnih škola koje imaju do 75 učenika.

Među školama sudionicama nalazila se po jedna škola sa svakog otoka naše županije –  s Hvara, Brača, Visa, Šolte i Čiova kao i škole iz Dalmatinske zagore. Discipline u kojima su se učenici natjecali su:

• skok u dalj – Lucy Sabljić i Lupo Uskoković
  • trčanje na 20 metara – Vaclav Tancik i Adriana Gaja Mucić
  • bacanje medicinke – Ella Buktenica i Nikola Bezić
  • penali – Petra Kandić i Željko Burica te u
  • potezanju konopa sudjelovali su svi zajedno sa zamjenama koje su činili Toni Firizin, Tin Ivčević, Leuona Uskoković i Karla Begović.

Na ovogodišnjoj olimpijadi malih škola naša škola je osvojila 2. mjesto! Jako smo ponosni na sportsku spremu naših učenika. Njihov trud, uspjeh i sloga su doveli do odličnih rezultata te iščekivanja Olimpijade koja ih čeka i sljedeće godine!

Ines Jovanović