Datum objave: 30. svibnja 2024.

Odluka o upisu u 1. razred srednje škole

svi 30, 2024 | Naslovnica, Upisi u 1. razred srednje škole

Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2024./2025. službeno je objavljena te je stupila na snagu. Odluku možete preuzeti na poveznici.

Prijave u sustav su predradnje koje podrazumijevaju provjeru korisničkog imena i podataka koji se u sustav prenose iz e-matice i one ne označavaju početak prijava obrazovnih programa!

Prijava obrazovnih programa počinje tek 28.lipnja  i traje do 8.srpnja 2024.

Postupak prijave i upisa učenika s teškoćama u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2024. / 2025.

Učenici s teškoćama prijavljuju se u razdoblju od 27. svibnja 2024. do 14. lipnja 2024. Upisnom povjerenstvu Upravnog odjela za prosvjetu Splitsko-dalmatinske županije, svakim radnim danom od 8.00 do 13.00 sati, na adresi Vukovarska 1, Split.

Prilikom prijave roditelji/skrbnici i učenici sami odabiru redoslijed programa, odnosno iskazuju svoj odabir liste prioriteta prema programima obrazovanja koje je Hrvatski zavod za zapošljavanje naveo u svome stručnom mišljenju.

Upisnom povjerenstvu Upravnog odjela roditelji i učenici obvezno prilažu:

1. Presliku Rješenja o primjerenom programu obrazovanja u osnovnoj školi;
  2. Presliku stručnog mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (original je potrebno donijeti na uvid)

Rangiranje učenika s teškoćama sukladno navedenim listama prioriteta je 27. lipnja 2024. (to će rezultirati smanjenjem upisnih kvota razrednih odjela pojedinih programa obrazovanja). Učenici s teškoćama koji na ovaj način ostvare upis u srednju školu neće se moći prijavljivati u redovnom upisnom roku.

U školama u kojima je to uvjet za upis, učenici moraju zadovoljiti na ispitu sposobnosti i darovitosti. Provođenje dodatnih provjera za učenike s teškoćama i unos rezultata u sustav provodit će se od 24. lipnja 2024. do 26. lipnja 2024.

Za sva pitanja razrednica 8. razreda i pedagoginja stoje na raspolaganju.

Sretno našim učenicima!