Datum objave: 14. listopada 2023.

Od masline do maslinovog ulja 2023.

lis 14, 2023 | Eko škole, Naslovnica, Projekti, ŠPP, Vijesti

U sklopu projekta Od masline do maslinovog ulja, 13. listopada, učenici 7. i 8. razreda, s učiteljicom Ivanom Benussi Šavorić i učiteljem Nikolom Repajićem, obrali su masline s udaljenijih maslinika koje održavaju radnici komunalnog poduzeća.

Tako se ovogodišnja berba maslina odvijala na Krugu u Maslinici, na lokaciji budućeg staračkog doma u Srednjem Selu, ispred zgrade Općine u Grohotama i u Rogaču iznad lokalne plaže. Također smo, već tradicionalno, bili i u Stomorskoj u malom masliniku obitelji Baljkas.

U projekt su se uključili i najmlađi polaznici naše škole – prvaši koji su s učiteljicom Ivanom Blagaić obrali masline u školskom vrtu i drugaši koji su učiteljicom Rafaela Bilankov brali u vrtićkom dvorištu.

Na sve te udaljene lokacije prevezli su nas naši stalni suradnici – vatrogasci DVD Šolta.

U suradnji s članom Vijeća roditelja Vickom Buricom, ove godine, 98 kg ubranih maslina preradili smo u novoj uljari u Grohotama.