Datum objave: 18. svibnja 2024.
Kategorija: Naslovnica | Projekti | ŠPP

Kako i zašto učiti o medijima?

svi 18, 2024 | Naslovnica, Projekti, ŠPP

Naša škola se uključila u projekt “Kako i zašto učiti o medijima” i ostvarila suradnju s udrugom Kumulus (Udruga za razvoj kompetencija, učenja, medijaciju, edukaciju, stručno usavršavanje i savjetovanje).

Svrha projekta je jačati kompetencije, vještine, znanja i navike, pomoću kojih će mladi u  budućnosti moći pristupiti svim vrstama medijskih sadržaja. Cilj projekta je mlade ljude osposobiti da prije konzumacije medijskih sadržaja znaju prepoznati, analizirati, diferencirati i kritički vrednovati medijske sadržaje te donositi informirane odluke.

Svi učenici su sudjelovali u interaktivnim radionicama 16.5. i 17.5.2024. godine  koje su  provodile  Višnja Biti, novinarka, književnica i filmska autorica, dugogodišnja urednica u Obrazovnom programu Hrvatskog radija i Majda Fajdetić, predsjednica Udruge KUMULUS. Osim učenika, svi zainteresirani učitelji i roditelji imali su prilike čuti više o ovoj temi.

Jedino radom na sebi možemo činiti korake naprijed!

Koordinator: Petra Pavlović, pedagogica