Datum objave: 18. siječnja 2024.

Dječji Pričigin 2024. – poziv na sudjelovanje na festivalu pričanja priča na zavičajnom govoru

sij 18, 2024 | Dječji Pričigin, Naslovnica, Projekti

Poštovani učenici/ce i učitelji/ice,

pozivamo vas na sudjelovanje na na Dječjem Pričiginu 2024.

Završnica Dječjeg Pričigina održat će se u subotu, 23. ožujka 2024. godine u Gradskoj knjižnici Marka Marulića Split (Središnjica, Ulica slobode 2), s početkom u 10:00 sati.

Povodom Svjetskog dana pripovijedanja, 23. ožujka, OŠ Grohote u sklopu Festivala pričanja priča Pričigin organizira Dječji Pričigin – pričanje priča na zavičajnom govoru.

Manifestacija u kojoj su sudionici učenici osnovnih škola Splitsko-dalmatinske županije kontinuirano se održava od 2010. godine.

Završnica Dječjeg Pričigina održat će se u subotu, 23. ožujka 2024. godine u Gradskoj knjižnici Marka Marulića Split (Središnjica, Ulica slobode 2), s početkom u 10:00 sati, nakon čega slijedi druženje sudionika i njihovih mentora uz prigodni domjenak.

Pravo natjecanja imaju svi učenici osnovnih škola Splitsko-dalmatinske županije (od 1. do 8. razreda) koji pišu/govore narječjem užeg zavičaja.

Tema nije definirana te ovisi o kreativnosti učenika. Deset (10) odabranih priča autori/učenici će ispričati (ne čitati) na završnici Dječjeg Pričigina.

Rad pisan na narječju užeg zavičaja mora sadržavati:

• ime i prezime autora/učenika
  • razred koji pohađa
  • ime i prezime mentora/učitelja
  • naziv škole
  • mail adresu mentora/učitelja
  • mail adresu škole

Prijavnice za natječaj i radove treba poslati u elektroničkom obliku s naznakom – prijava za Dječji Pričigin, najkasnije do 8. ožujka 2024. na adresu knjižnice OŠ Grohote dragana.duric1@skole.hr

Sve pristigle priče bit će objavljene u zborniku Ča-more-judi, a kojeg će dobiti svi učenici koji su poslali svoje radove na natječaj kao i njihovi mentori.

U privitku možete preuzeti Prijavnicu za Dječji Pričigin 2024. i Suglasnost za učenika.

Organizacijski odbor

Prijava_za_sudjelovanje_na_Dječjem_Pričiginu_2024.

Suglasnost_za učenike_Dječji Pričigin 2024.