Datum objave: 12. veljače 2024.

BIG uspjeh u snimaju audio podcasta u Potrazi za boljim Internetom!

velj 12, 2024 | Naslovnica, Natjecanja, Projekti, ŠPP

I ove godine sudjelovali smo u natječaju BIG projekta povodom Dana Sigurnijeg interneta. Zadatak je bio snimiti učenički audio ili video podcast na neku od tema iz kurikuluma Budi internet genijalac. Četvero naših učenika pozvano je na Konferenciju Potraga za boljim internetom koju pripremaju Udruga Suradnici u učenju, HAKOM i CARNET Nacionalni CERT povodom Dana sigurnijeg interneta!

Prošlogodišnji natječaj osvojilo je troje naših vrijednih učenika izradom stripa u crtanom te u digitalnom obliku. Nagrađeni su odlaskom na multimedijsku izložbu stripova i bili oduševljeni viđenim.

Budi internet genijalac poučava djecu osnovama digitalnog građanstva i sigurnosti kako bi mogli pouzdano istraživati internetski svijet.  Programom Budi internet genijalac želi se osnažiti djecu, roditelje i učitelje za kritičko razmišljanje pri istraživanju interneta, zaštitu privatnosti, pristojno i ljubazno ponašanje, promišljeno i odgovorno dijeljenje digitalnih sadržaja te pružanje podrške vršnjacima. Da bi maksimalno iskoristili internet, djeca trebaju biti spremna donositi pametne odluke.

Posebnost njihovih individualnih radionica je što su interaktivne i provode se bez upotrebe interneta i računala, tako da se mogu provoditi u bilo koje vrijeme i u bilo kojem okruženju, bez obzira na tehničku opremljenost. Svi obrazovni sadržaji postoje i u digitalnom obliku kako bi bili dostupni svima.

Program Budi internet genijalac u Hrvatskoj provodi udruga Suradnici u učenju te je dio je Be Internet Awesome programa koji u CEE regiji objedinjava School with Class Fooundation uz podršku Google.org.

Ines Jovanović, učiteljica Informatike

Damira Mičiki, učiteljica Hrvatskoga jezika