Datum objave: 18. svibnja 2024.

Lokva Basilija – prikupljanje podataka o temperaturi vode, zraka, vjetru i naoblaci

svi 18, 2024 | Eko škole, Naslovnica, Projekti

Učenici šestog razreda u okviru nastave Prirode posjećivali su lokvu Basilija i prikupljali podatke kroz duže vremensko razdoblje.

Cilj je bio pratiti temperaturu vode na površini i na dnu lokve te mjeriti temperaturu zraka, bilježiti vjetar i naoblaku.

Kako bi se lakše organizirali na terenu izradili su tablicu u koju su upisivali podatke. Termometre su u razredu baždarili, osigurali ambalažom od oštećenja te označili namjenu.

Na satu informatike prikupljeni podaci obrađeni su u programu za izradu tablica i grafikona Microsoft Excel.

Zaključak:

Prema izgledu linija u grafikonu učenici su zaključili:

1. Kretanje temperature na površini vode prati kretanje temperature zraka.
  2. Temperatura vode na dnu je postojana i nije osobito ovisna o promjeni temperature zraka.

Učiteljice: Ivana Benussi Šavorić i Ines Jovanović