Datum objave: 26. veljače 2024.

Ča-more-judi 26 – Poziv na sudjelovanje

velj 26, 2024 | Ča-more-judi, Naslovnica, Projekti

Poštovani učitelji i učenici,

krajem travnja (u  terminu između 21. i 28. travnja 2024.), u organizaciji OŠ Grohote na Šolti, a u okviru 34. Marulićevih dana te u suradnji s GKMM Knjižnicom Grohote, održat će se 26. pjesnička smotra učenika Splitsko-dalmatinske županije Ča-more-judi.

Pozivamo vas da se, i ove godine, pjesničkim radovima svojih učenika uključite u natjecanje za najbolje pjesničko ostvarenje na čakavskom narječju.

Pravo natjecanja imaju svi učenici osnovnih škola Splitsko-dalmatinske županije (1. – 8. razred).

Ocjenjivački sud Organizacijskog odbora odabire 10 pjesničkih ostvarenja koje autori/učenici predstavljaju u službenom dijelu manifestacije koja se održava na otoku Šolti. Tri najuspješnije pjesme, po odluci ocjenjivačkog suda bit će i nagrađene.

Rad pisan na čakavskom narječju mora sadržavati:

• ime i prezime autora/učenika
  • razred koji pohađa
  • ime i prezime mentora/učitelja
  • naziv škole
  • mail adresu mentora/učitelja
  • mail adresu škole

Učeničke radove i prijavnice s popisom radova, kao i Suglasnost za učenike, treba poslati u elektronskom obliku s naznakom – Prijava za Ča-more-judi, do 29. ožujka 2024. na adresu dragana.duric1@skole.hr  ili na adresu knjižnice OŠ

Grohote  ured@os-grohote-solta.skole.hr)

Svi radovi pristigli na natječaj bit će objavljeni u zborniku Ča-more-judi 26.

Privitak:

Prijavnica_za_sudjelovanje_Ča-more-judi 26_2024.