Datum objave: 22. travnja 2023.

Sadnja i prodaja presadnica rajčica

tra 22, 2023 | Eko škole, Naslovnica, Projekti, ŠPP, Volonterstvo

I ove godine su vrijedni učenici viših razreda, te učenici prvog razreda posadili preko 700 eko-sjemenki rajčica. U želji da povećamo raznolikost na trpezama naših otočana posadili smo čak 37 različitih vrsta rajčica svih boja, oblika i veličina.

Akcija je provedena u sklopu projekta Mali poduzetnici za zeleni otok (Erasmus*) Ekoškole te kao dio aktivnosti UZ Buharica i KMT-a. U tu svrhu KMT izradio je još 4 nova, mobilna staklenika.

Prodaja je održana u petak  21.4. u prostoru OŠ Grohote, a sudjelovali su svi učenici od 1. do 8. razreda.

Dio prihoda od prodaje, nakon podmirenja troškova, bit će podijeljen u humanitarne svrhe tijekom sudjelovanja na 26. Danima volonterskog rada i solidarnosti koji će se održati 20. svibnja 2023. godine, a u organizaciji Udruge Mi, Volonterskog centra Split u kojima naša Škola sudjeluje već dugi niz godina.