Datum objave: 12. listopada 2023.

Ruksak pun kulture: Zagonetno drvo Matije Bobeka

lis 12, 2023 | Eko škole, Naslovnica, Projekti, ŠPP

U srijedu, 11. listopada, u umjetničko-edukativnom programu Ruksak pun kulture, sudjelovali su najmlađi učenici naše Škole. Kroz radionicu izrade igračaka od drva s temom Zagonetno drvo, učenike 1. i 2. razreda vodio je umjetnik Matija Bobek

Svojim pomoći, energijom i vidljivom ljubavlju prema prirodi omogućio da vrijeme provedeno u stvaranju i druženju postane, prema riječima prvaša, Najbolji dan u školi!

Ruksak (pun) kulture – umjetnost i kultura u vrtiću i školi jedinstven je umjetničko-edukativni program na državnoj razini kojeg od 2013. godine zajedno provode Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske i Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske kao dopunski program kurikulumu u dječjim vrtićima, osnovnim i srednjim školama i centrima za odgoj i obrazovanje.

Ove godine, u razdoblju od listopada do prosinca,  u partnerstvu s Ministarstvom regionalnog razvoja i fondova Europske unije, posebno je organiziran Otočki ruksak, kojega je dio i naša Škola.