Datum objave: 17. listopada 2023.

MHK: promocija knjge Lijekovi od davnina

lis 17, 2023 | Eko škole, Erasmus+, Naslovnica, Projekti, ŠPP, Vijesti

Željka Alajbeg, voditeljica Knjižnice Grohote

U okviru Mjeseca hrvatske knjige, u Galeriji Bratske kuće u Grohotama, 19. listopada 2023. u 13:30 sati bit će predstavljena knjiga Lijekovi od davnina. Publikacija u izdanju OŠ Grohote sadrži niz recepata za samostalnu, kućnu izradu lijekova i upute za korištenje. Sve recepte prikupili su učenici i učenice OŠ Grohote, nastojeći time sačuvati farmakološko znanje otoka koje se baštinski prenosilo s generacije na generaciju.

Priručnik je uredila pedagoginja Tanja Kardum, a marljivi zapisivači polaznici su svih osnovnoškolskih razreda. Mala knjiga liječenja nastala je kao rezultat provođenja više projekata OŠ Grohote: Školski volonteri: Mladi za stare, stari za mlade, Erasmus+ projekt: Mali poduzetnici za zeleni otok, Ekoškole (odgoj i obrazovanje za okoliš, upravljanje i održivost okoliša kao način življenja), Vodena zrcala otoka Šolte: zaštita vodnih resursa i biološke ranolikosti otoka Šolte, OPERA – Otoci učeničkog poduzetništva i eko-društvenih inovacija za održivi razvoj Splitsko-dalmatinske županije. Publikacija je ilustrirana radovima Likovne grupe OŠ Grohote, a likovna urednica izdanja je voditeljica Bruna Ovčar. Grafičko oblikovanje i dizajn potpisuje stručna suradnica knjižničarka Dragana Đurić.