Datum objave: 23. lipnja 2023.

Odlaganje starog papira

lip 23, 2023 | Eko škole, Naslovnica, Projekti, ŠPP

Vjerujem da je imati zemlju i ne uništiti je najljepši oblik umjetnosti koji biste mogli poželjeti. (Andy Warhol)

Održivi razvoj je pojam koji se posljednjih godina spominje sve češće kako ljudi postaju svjesniji utjecaja ljudskih aktivnosti na okoliš, no što se pod tim pojmom podrazumijeva?

Održivi razvoj je razvoj društva koji se temelji na okolišnoj, društvenoj i gospodarskoj održivosti s ciljem zadovoljavanje potreba sadašnje generacije, bez ugrožavanja mogućnosti budućih generacija da zadovolje svoje potrebe.

Naša škola doprinosi iz godine u godinu konceptu održivog razvoja odlaganjem starog papira. Tako su učenici od 1. do 8. razreda izdvojili stare, neupotrebljive udžbenike i odložili ih za “stari papir”, a na klupama, uredno složene i pripremljene za novu školsku godinu ostavili sve one koje će koristiti slijedeće školske godine.