Završetak osnovne škole je razdoblje kada učenici donose važnu odluku o izboru budućeg zanimanja i srednje škole. Kako biste lakše donijeli tu odluku, bilo bi dobro, a posebno tijekom sedmog i osmog razreda, intenzivno upoznavati i pratiti samoga sebe. Pokušajte sebi odgovoriti na pitanja: Koje su moje sposobnosti?, Koji su moji interesi i hobiji?, Kako provodim svoje slobodno vrijeme?, Kakav je moj temperament?, Koji mi predmeti idu lakše a koji teže?, Kako sebe vidim u budućnosti?, U čemu uživam? Ovo posljednje pitanje je možda i najvažnije. Da bi čovjek bio sretan i zadovoljan u poslu ili svom zanimanju, prije svega treba uživati dok ga obavlja. Kada čovjek sluša sebe, svoje potrebe, interese i želje, tada je sretan, zadovoljan onim što radi te znatno bolje obavlja posao, brže i bolje napreduje i razvija svoju karijeru. Na ovom mjestu možete pronaći sve potrebne informacije kako biste lakše donijeli ovu važnu odluku.

Stručna služba OŠ Grohote

Predstavljanje zanimanja

Ispis prijavnica i obveze do kraja postupka upisa u srednje škole u ljetnom upisnom roku za školsku godinu 2021./22.

Autor: Administrator , 2. 7. 2021.

Poštovani učenici i roditelji,

Prema kalendaru aktivnosti oko upisa u srednju školu još pet dana možete mijenjati svoje liste prioriteta, a ostale su sljedeće obveze:

ponedjeljak, 5. srpnja 2021.

• Unos prigovora na unesene osobne podatke, ocjene, natjecanja, rezultate dodatnih provjera i podatke na temelju kojih se ostvaruju dodatna prava za upis (8. razred – e-Upisi u SŠ)

srijeda, 7. srpnja 2021.

• Završetak odabira obrazovnih programa
  • Početak ispisa prijavnica - (8. razred – e-Upisi u SŠ)

srijeda, 7. srpnja 2021. u 12:10 sati

• Zaprimanje potpisanih prijavnica u OŠ Grohote
  • Dostaviti u Školu do petka, 9. srpnja 2021. do 12:00 sati

Krajnji rok za zaprimanje potpisanih prijavnica (učenici donose razrednicima ili šalju e-mailom, a ostali kandidati šalju prijavnice Središnjem prijavnom uredu) – (8. razred – e-Upisi u SŠ)

subota, 10. srpnja 2021.

• Objava konačne ljestvice poretka e-Upisi u SŠ

Srijeda 7.7.2021. - Zaključavanje odabira obrazovnih programa i Početak ispisa prijavnica

Ispis i potpisivanje Prijavnica na kojoj je vaša ljestvica prioriteta održat će se u srijedu, 7. srpnja 2021. u 12:10 sati u informatičkoj učionici OŠ Grohote. Prijavnice obvezno potpisuje učenik i jedan roditelj.

Ukoliko zbog epidemioloških mjera ne možete ili ne želite dolaziti, potpisanu prijavnicu potrebno je poslati po nekome do krajnjeg roka ili poslati skeniranu ili fotografiranu na e-mail: ured@os-grohote-solta.skole.hr .

Dokumente elektroničkim putem može poslati samo roditelj/skrbnik sa svoga e-maila, a u e-poruci treba dostaviti i svoj osobni kontakt (broj telefona, broj mobitela) kako bi ga škola mogla kontaktirati.

Za sve druge okolnosti i dogovore treba se javiti telefonski razrednici i dogovoriti drugi termin – krajnji rok zaprimanja prijavnica u svim opcijama dostave je petak, 9.7.2021. u 12 sati.
Učenici koji ne prijave programe ili ne dostave potpisane prijavnice neće biti rangirani i ostat će neupisani u ljetnom upisnom roku. U drugome, odnosno jesenskome upisnom roku moguće je prijaviti samo programe obrazovanja za koje upisna kvota u ljetnome roku nije popunjena.

9.7.2021. - Brisanje s lista kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete ili dostavili prijavnice.

10.7.2021. - Objava konačnih ljestvica poretka

Učenici koji u upisanu srednju školu trebaju donijeti potvrdu liječnika specijaliste školske medicine ne trebaju ići u Split, njihove će potvrdu dr. Ina Petric dostaviti školi do 7.7.2021. i preuzet ćete ju prilikom predaje prijavnica.

Učenici koji u odabranu srednju školu trebaju donijeti potvrdu liječnika specijaliste medicine rada trebaju se naručiti u jednu od ordinacija, obaviti pregled na temelju kojega će dobiti potvrdu. Taj pregled se plaća. Ovdje je link za web stranicu gdje možete pronaći postojeće ordinacije u našoj županiji, naručiti se i dalje se informirati o cijeni, trajanju pregleda i slično. http://www.mojezdravlje.net/Adresar/0/splitsko-dalmatinska-zupanija/split/ordinacije/medicina-rada/pregled-za-upis-u-skole-ucilista-fakultet.aspx

U nastavku obratite pažnju na tri datuma iz Kalendara:

12.-14.7.2021. - Dostava dokumenata koji su uvjet za upis u određeni program obrazovanja (potvrda školske medicine, liječnička svjedodžba medicine rada, ugovor o naukovanju učenika i ostali dokumenti kojima su ostvarena dodatna prava za upis) srednje škole. Dostava potpisanog obrasca o upisu u I. razred srednje škole (upisnice) u srednju školu u koju se učenik upisao (učenici kojima kod kuće ne funkcionira računalo, printer ili Internet moći će se poslužiti opremom u OŠ Grohote te ispisati svoju upisnicu u odabranu srednju školu).

Dostava potpisanog obrasca o upisu u I. razred srednje škole (upisnice) u srednju školu u koju se učenik upisao – pratiti internetsku stranicu škole u koju se učenik upisao ili nazvati telefonom o dogovoru za slanje e-mailom skenirano ili fizički.

15.7.2021. - Objava okvirnog broja slobodnih mjesta za jesenski rok

10.8.2021. – Službena objava slobodnih mjesta za jesenski upisni rok

Za sve dodatne nejasnoće, poteškoće i pitanja slobodno se obratite razrednici ili na kontakte koje imate u svojoj elektroničkoj pošti.

Stručno-razvojna služba OŠ Grohote