ŠPP

Otvoreni dan Škole 2018.

Autor: Dragana Đurić, 16. 6. 2018.

U petak, 15.6.2018. godine, kroz niz aktivnosti organizirana je proslava Dana škole.

U aktivnostima su sudjelovali učenici, roditelji, učitelji, starije osobe iz projekta "Mladi za stare, a stari za mlade", suradnici OŠ Grohote te ostali zainteresirani članovi naše lokalne zajednice.

U holu škole postavljena su dva izložbeno-prodajna štanda - jedan su pripremili naši zadrugari, a drugi naši volonteri. Izloženi su radovi naših učenika ali i proizvodi donatora – OPG-a Frane Novaković i OPG-a Karlo Balić. Sva sredstva prikupljena prodajom koristit će se za buduće aktivnosti i projekte Škole.

Prodajni štand postavili su i četvrtaši koji su prodavali sadnice ukrasnih biljaka.

U učionici Povijesti, članovi Geografsko-povijesne grupe, uz pomoć svojih učiteljica Mire i Ivane, postavili su izložbu Rimsko Carstvo.

Ove godine naša škola je stekla status Ekoškole, a kako je središnji dio našeg eko-programa otpad i njegovo pravilno razvrstavanje i recikliranje učenici, učitelji i njihovi gosti sudjelovali su na radionicama ponovne uporabe materijala za izradu novih predmeta:

u učionici 1. razreda učenici i učiteljica Jasminka, svoje su goste uključili u izradu ribica od kartona i vune,

u učionici 4. razreda s učiteljicom Rafaelom, mogli su praviti  biljke i životinje od kartonskih rola,

drugaši i učiteljica Senija pokazali su kako stare novine postaju šareni kukci i cvjetovi,

trećaši s učiteljicom Ivanom i svojim gostima kartonske role papira i plastične čaše pretvarali su u brodiće i cvjetiće.

Ove godine, naše volonterske akcije objedinjene su u projektu Školski volonteri te kroz projekt provode aktivnosti koje imaju za cilj zbližiti različite generacije. Tako su se naši učenici, volonterka Vana i pedagoginja Tanja, tijekom cijele godine družili sa svojim starijim sumještanima i dijelili znanja i vještine. Svoje su goste uključili u radionicu tkanje podmetača i tapetića od starih majica.

Mali robotičari i učitelj Nikola vodili su posjetitelje kroz programiranje robota provođenjem različitih naredbi… dok su zadrugari s učiteljicom Brunom i svojim gostima, izrađivali nakit od starih časopisa.

Ni ovoga puta nije izostala sportska aktivnost – Biciklijada u kojoj su sudjelovala 23 učenika. Voditelj Policijske postaje Grohote, Mladen Kardum i predsjednica Vijeća učenika, Vlatka Elezović uručili su medalje te pohvalnice, a za osvojena prva mjesta u dvije kategorije, biciklističke kacige.

U kategoriji od 1. do 4. razreda medalje su osvojili:

1. mjesto Mylo Uskoković, 4. razred
  2. mjesto Miro Elezović, 4. razred
  3. mjesto Mark Antonio Mladina, 4. razred ,

u kategoriji od 5. do 8. razreda:

1. mjesto Joško Bezić, 8. razred
  2. mjesto Antonio Lovrinčević, 8. razred
  3. mjesto Dragan Marković, 8. razred

Učenici 8. razreda i načelnik Općine Nikola Cecić-Karuzić podizanjem Zelene zastave svečano su obilježili i stjecanje statusa međunarodne  Ekoškole.

Ravnateljica Škole, Mirela Mijić uručila je zahvalnice roditeljima i svim članovima lokalne zajednice koji su pomogli u realizaciji školskih projekata tijekom školske godine 2017./18.:

• Općini Šolta
  • Olynthia Natura d.o.o
  • Tanji Baljkas
  • Damus Lapis d.o.o i Danielu Mustiću
  • Komunalnom Basilija d.o.o.
  • Kalebić d.o.o, Stomorska
  • Kamena vila d.o.o, Stomorska