OŠ Grohote, jedina je škola na otoku Šolti te je za učenike iz ostalih 7 mjesta – Stomorska, Gornje Selo, Nečujam, Rogač, Srednje Selo, Donje Selo i Maslinica – organiziran prijevoz za dolazak i odlazak iz Škole.

Škola radi samo u jutarnjoj smjeni:

• od 8:00 do 13:10 za redovnu nastavu
  • od 13:15 do 14:30, odnosno do 15:30 sati za izbornu nastavu te izvannastavne aktivnosti

Svi nastavni predmeti su stručno zastupljeni, a škola je opremljena najsuvremenijom tehnologijom te odgovarajućim nastavnim sredstvima i pomagalima.

Vizija škole

Škola na otoku za Otok.

Misija škole

Razvijanje zajednice učenja – zadovoljnih učenika, učitelja, roditelja i lokalne zajednice te

osnaživanje učenike za primjenu stečenog znanja i vještina u različitim situacijama i kontekstima suvremenog društva.

Razvojem generičkih kompetencija te društvene osjetljivosti i solidarnosti motivirati učenike za odgovoran odnos prema materijalnoj i nematerijalnoj baštini, zdravom stilu života, održivom razvoju i ekološki očuvanom “zelenom” Otoku na kojem će i kao odrasli ljudi nastaviti živjeti i raditi.

Zaklada Gordana Cecić-Wester

Zakladnim ugovorom sklopljenim 24. travnja 1995. između osnivača Zaklade Ede S. Cecić i pok. Vlaste Cecić, kao osobe  (prvi upravitelj) osnovana je Zaklada Gordana Wester-Cecić  kojom je do svoje smrti upravljala Vlasta Cecić.

Temeljna svrha Zaklade Gordana Wester-Cecić  je motiviranje odličnih učenika u Osnovnoj školi Grohote na otoku Šolti i njihovo nagrađivanje na kraju školske godine. Pravo na novčanu nagradu ima svaki učenik OŠ Grohote na otoku Šolti od prvog do osmog razreda koji je završio školsku godinu odličnim uspjehom, a nema ni jednu vrlo dobru ocjenu iz bilo kojeg nastavnog i izbornog predmeta te mu konačni uspjeh iznosi 5,00.

Visina nagrade po pojedinom učeniku je:

• za učenike 1. i 2.razreda     150,00 kn
  • za učenike 3. i 4.razreda     200,00 kn
  • za učenike 5. i 6.razreda     300,00 kn
  • za učenike 7. i 8.razreda     500,00 kn

Dodjeljivanje nagrada obavlja upravitelj Zaklade ili ravnatelj OŠ Grohote na prigodnoj školskoj svečanosti, javno, kako bi se stimulirali i ostali učenici .

Zakladom upravlja (poslije prvog upravitelja) upravitelj Igor Cecić.

U slučaju smrti ili fizičke nemogućnosti opunomoćuje se druga osoba iz obitelji Cecić-Bile za upravitelja Zaklade.