Vijesti iz 3. razreda 2016./17.

Afrička maska

Autor: Rafaela Bilankov, 6. 3. 2017.

Odlučili smo napraviti afričku masku od papirnatog tanjura.

Izbušili smo 8-9 rupica na rubu papirnatog tanjura. Nacrtali smo i izrezali oči. Pomoću novinskog papira oblikovali smo usta i nos.

Zalijepili smo ih na predložak papirnatog tanjura. Kad se ljepilo osušilo temperama i kistom obojili smo masku u željenu boju. Dizajnirali smo različite detalje na maski. Točke i pruge uobičajeni su elementi afričke maske. Za ukrašavanje smo koristili kistove različitih veličina. Pomoću papira u boji izradili smo završne ukrase na maski. Provukli smo ih kroz rupice na rubovima i zalijepili.

U ugodnom druženju naučili smo nešto novo i kreativno.

Pogledali smo kratki film o djeci Afrike. Jako smo se rastužili. Odlučili smo prikupiti sredstva za knjige, klupe i nogometnu loptu. Svaki mjesec izdvajat ćemo koliko budemo mogli. Nadamo se da ćemo bar malo uljepšati život našim vršnjacima na afričkom kontinentu.

Ja bih volio da djeca Afrike dođu na Šoltu. Volio bih da imaju više novca... i da idem u Afriku da im pomognem ostati živima.

MIRO

Prijatelju iz Afrike bi pokazao svoju školu. Želio bi da i oni maju dobru školu, dobre klupe i dobre knjige. Pokazao bi im selo i Šoltu.

LEON

Ja bih volio da ljudi više pomažu i da više novca skupljaju. Volio bih ići u  Afriku.

MARK

Mi pomažemo djeci Afrike. Sakupljamo novac i hranu. Voljela bi da oni imaju novac za udžbenike i puno hrane kao i mi. Voljela bi  poznati djevojčicu iz Afrike. Pokazala bi joj more, brodove, restorane i puno toga.

LANA

Ja bih volio da djeca iz Afrike dođu kod nas. Volio bih imati afričkog prijatelja da možemo ići u park.

MYLO