Budi Internet genijalac – BIG

Autor: Dragana Đurić, 6. 12. 2021.

Od 1. prosinca započela je edukacija koordinatora za provođenje projekta Budi Internet genijalac (BIG) čime se naša Škola aktivno uključila u njegovo provođenje. Naime,  Udruga Suradnici u učenju u suradnji s Googleom, kroz dvije školske godine provodit će projekt Budi Internet genijalac koji je utemeljen na istoimenom kurikulumu te igri Interland koje je napravio Google.

U prvoj godini programa radit će se na osnaživanju deset škola, pet u potresima pogođenom području i pet na otocima kako bi se djeci, učiteljima i roditeljima koji odrastaju, žive i rade u tim posebnim područjimaomogućio daljnji rast i razvoj digitalnih kompetencija.

Organizirat će se webinari, online tečajevi, radionice i predavanja uživo za učenike, učitelje, roditelje, ali i lokalnuzajednicu, na kojima će se učiti kako kritički razmišljati pri istraživanju interneta i raznih internetskihsadržaja, kako se zaštititi od internetskih prijetnji, kako promišljeno i odgovorno donijeti odluku o tome što, kada, kako i s kime podijelitina internetu, kako biti ljubazan i poštivati privatnost, kako obeshrabriti nasilnička ponašanja te biti hrabar ipitati odraslu osobu kad na internetu naiđu na nešto sumnjivo.

Osim digitalnih i interaktivnih sadržaja zajedno s učiteljima i učenicima izradit će se društvena igru i karte kojima se potiče kritičko razmišljanje te promiču pozitivni i bolji načini korištenja interneta.

Jednom godišnje organizirat će se posebni online izazov za sve učenike i učitelje kako bi imali priliku pokazati što su naučili te svojim ponašanjem i načinima uporabe interneta biti primjer vršnjacima i kolegama.

Projekt se provodi u suradnji s Googleom te partnerskim udrugama iz Rumunjske, Grčke i Poljske čime se omogućuje uključivanje hrvatskih škola u međunarodnu ambasadorsku mrežu podrške te dijeljenje iskustava i primjera dobre prakse.

Više o projektu:

mrežne mstranice: https://ucitelji.hr/budi-internet-genijalac/